Warzywa bez szans!

Warzywa bez szans!

Gotowanie i przyrządzanie wielu warzywnych potraw byłoby prostsze i trwałoby krócej, gdyby nie konieczność ich pokrojenia na małe kawałki. Niektóre z warzyw są łatwe „w obsłudze”, do innych potrzebny jest spryt, siła lub odpowiedni sprzęt.

Dla profesjonalistów i amatorów

W każdej kuchni na pewno chętnie i często będzie wykorzystywana szatkownica do warzyw. To prosta, ale bardzo skuteczna w działaniu konstrukcja, która poradzi sobie zarówno z miękkimi, jak i twardymi warzywami. Mimo jej nazwy, nic nie stoi na przeszkodzie, aby z jej pomocą pokroić także różnego rodzaju owoce. Urządzenie to jest niezbędne w profesjonalnych kuchniach – restauracyjnych, hotelowych, a także w stołówkach szkół czy przedszkoli i wszędzie tam, gdzie gotuje się dla dużej liczby osób. Tradycyjna kuchnia, w której królowały głównie mięsa, odchodzi powoli do lamusa. Jemy coraz więcej owoców i warzyw, a coraz częściej są one głównymi składnikami naszej diety. Szybkie przygotowywanie dań to duża zaleta w dzisiejszych zabieganych czasach, gdy wszystko chcemy mieć natychmiast. Szatkownica, choć znana od lat, to na nowo zaczyna zdobywać popularność. Przyda się zresztą nie tylko w profesjonalnych kuchniach, ale też w naszej domowej nie grozi jej bezczynność.

Sposób na kapustę

Specjalne zastosowanie ma szatkownica do kapusty, która pozwala to duże i nieporęczne warzywo sprawnie pociąć na niewielkie kawałki. Kapusta to jedno z warzyw, które mają dobroczynny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Smaczna i pożywna jest zarówno surowa, jak i kiszona czy gotowana. Kucharzom daje ogromne do popisu, bo może być składnikiem bardzo wielu potraw. Z jej wykorzystaniem możemy przygotować zarówno dania główne, jak na przykład tradycyjny polski bigos, gołąbki czy pierogi, ale też sałatkę i drobne przekąski. Jedzenie kapusty wskazane jest, gdy cierpimy na choroby stawów, anemię, a nawet kaca. Wpływa też pozytywnie na wygląd naszych włosów i podnosi odporność. Szatkownice składają się z kilku elementów, a każdy z nich, gdy się zużyje, możemy wymienić na nowy.

Ryszard

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Read also x